Pseudonim Drzyzga

rrr

rre

Przetarte ścieżki

Urodził się w Bordeaux, ponieważ jego ojciec występował wówczas w lidze francuskiej. Jest synem Wojciecha Drzyzgi – wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej, który po zakończeniu kariery sportowej został trenerem, a następnie znanym i bardzo lubianym przez fanów siatkówki komentatorem sportowym. Brat, Tomasz również trenował zawodowo siatkówkę i grał na pozycji przyjmującego. Obecnie jest menadżerem w polskim klubie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kariera klubowa w piłce siatkowej

Piłkę siatkową zaczął uprawiać w Olsztynie , kiedy jego ojciec przez kilka miesięcy trenował miejscowy AZS. W 2003 roku
z olsztynianami wywalczył 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików rozegranych w Świnoujściu.

Następnie powrócił z rodzicami do Warszwy, gdzie został graczem MOS Wola Warszawa i trenował oraz grał pod kierunkiem najpierw Krzysztofa Ziemnickiego, a następnie Krzysztofa Felczaka Od początku był w zespole ze starszymi zawodnikami, ale jak napisały Sportowe Fakty, szybko stał się liderem swojej drużyny. Jego szkoleniowiec stwierdził wówczas, że ma ogromną charyzmę i naturalne cechy przywódcze. W 2004 roku z warszawskim klubem wywalczył 1. pozycję w Turnieju Nadziei Olimpijskich i brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów.